Formularz kontaktowy
x

NAPISZ DO NAJBLIŻSZEGO SALONU

Znajdź dystrybutora
x

SKONTAKTUJ SIĘ Z WYBRANYM SALONEM

Okna ENERGOoszczędne

Okna i drzwi to wizytówka każdego domu. Dobrze wkomponowane w bryłę budynku dodają mu charakteru i podnoszą wizualną atrakcyjność. Jakość okien przez lata wpływa na komfort życia . Od dawna wiadomo, że jest to element przez które traci się najwięcej ciepła, a co za tym idzie pieniędzy na ogrzewanie.

Wymiana okien i drzwi na nowe, energooszczędne pozwala ograniczyć ubytki ciepła nawet do 30 %.

Wyboru nie zostawiaj przypadkowi !


  Czy okna mogą być jeszcze cieplejsze…? 

 Nowej generacji linia okien ENERGO już dzisiaj spełnia wszystkie wymagania stawiane oknom w przyszłości. Perfekcyjna forma połączona z najnowocześniejszą technologią zapewnia wyjątkową oszczędność energii, spełniającą restrykcyjne wymogi stawiane oknom energooszczędnym czy nawet pasywnym. To bardzo pożądany walor zwłaszcza w świetle rewolucyjnych zmian wprowadzonych od 1 stycznia 2014 roku w budownictwie. Zgodnie ze zmianami w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wymagany współczynnik przenikania ciepła Uw dla stolarki już dzisiaj nie może być większy niż 1.3 W/(m2 * K) w odniesieniu do nowo projektowanych i budowanych obiektów. Ma to na celu podniesienie efektywności energetycznej budynków a co za tym idzie zmniejszenie zużycia energii cieplnej. A to nie koniec zmian. Od 1 stycznia 2017 roku okna i drzwi nie będą mogły mieć współczynnik wyższy niż 1,1 W/(m2 * K).

PassivAluClip – okna do domów pasywnych

Firma Vidok Sp. z o.o.  bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w zakresie produkcji energooszczędnych okien i drzwi w oparciu o zaawansowaną technologię systemową wykreowała nową, innowacyjną linię produktów o nazwie PassivAluClip. Linia ta to rewolucja w zakresie obecnego podejścia do energooszczędności. Rekomendowana do domów pasywnych, o niskim bilansie energetycznym.

Linia została doceniona przez ekspertów i nagrodzona prestiżowym Złotym Medalem na Targach EXPO-DOM 2016.


 PassivAluClip to innowacyjny system, scalający w jedną całość dwie zaawansowane technologie - aluminium i PVC. Tak powstał unikatowy produkt łączący zalety tych dwóch materiałów i dający w efekcie konstrukcję o doskonałych parametrach technicznych. Aluminium w postaci specjalnie skonstruowanej nakładki przejmuje funkcję statyczną, co w efekcie pozwala wyeliminować powszechnie stosowane w oknach PVC stalowe wzmocnienia usztywniające. Wzmocnienia te, zdecydowanie pogarszały właściwości termiczne profili, gdyż tworzyły w nich mostek termiczny. Zamiast stali w komorze zastosowano nowoczesne wypełnienie termoizolacyjne proEnergyTec, gwarantujące najwyższe parametry izolacyjności cieplnej.

 

Zostało to potwierdzone badaniem przeprowadzonym w Niemczech przez notyfikowany ośrodek badawczy, w którym współczynnik Uw zadeklarowany dla okna referencyjnego 1230 x 1480 osiągnął doskonały poziom        Uw= 0,68 W/(m2K). To parametr plasujący okno w najwyższej klasie okien rekomendowanych do domów pasywnych. 


Doskonała akustyka

Linia VIDOK PassivAluClip charakteryzuje się również doskonałą izolacyjnością akustyczną. Badania naukowe wskazują, że uciążliwe dźwięki stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia jako czynników stresogennych. Dlatego też walor ten nie mógł być pominięty w kreowaniu nowego systemu okien.

 

Okna VIDOK wykonane w innowacyjnej linii PassiveAluClip zostały zaprojektowane z niezwykłą starannością, z dbałością o każdy ich detal. Aluminiowa nakładka w pełni dostosowuje się kształtem do trendu nowoczesnej architektury, tworząc konstrukcje ponadczasowe, o nowoczesnym wyglądzie. Szeroki wachlarz kolorów możliwy dzięki technikom uszlachetniania powierzchni zewnętrznej tj. anodowanie, lakierowanie czy proszkowanie w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni inwestorów, pozwalając im kreować konstrukcje według własnych wizji i wyobrażeń. Co ważne aluminium wyróżnia się niebywałą żywotnością, odpornością na działanie warunków atmosferycznych.


                                                                                                                      Przekrój przez skrzynkę VIDOK-FLEX

Linia PassivAluClip dostępna jest w wersji z nowoczesnym systemem osłon roletowych VIDOK-FLEX. Rolety te wykazują niebywałą budowę, jako, że korpus skrzynki powstał z odpornego materiału EPS, wyróżniającego się doskonałym parametrem izolacyjności cieplnej. Spełnia on wszelkie wymagania względem Rozporządzenia Dotyczącego Oszczędności Energii ( EnEV), ze współczynnikiem U dla skrzynki roletowej w podstawowej wersji      ( rewizja od wewnątrz 260 x 265) kształtującym się na poziomie 0,61 W/(m2K).

VIDOK-FLEX charakteryzuje też najwyższej klasy izolacyjność akustyczną z Rw do 46/48 dB.

Materiał EPS ponadto wykazuje niezwykła ochronę przeciwpożarową, co odpowiada materiałom klasy budowlanej B2 według normy DIN 4102.


 Linia PassiveAluClip firmy VIDOK  to wyjątkowe rozwiązanie, to swego rodzaju rewolucja w myśleniu o oknach. Dedykowana dla świadomego inwestora, poszukującego sprawdzonej marki i produktu na miarę XXI wieku.