Formularz kontaktowy
x

NAPISZ DO NAJBLIŻSZEGO SALONU

Znajdź dystrybutora
x

SKONTAKTUJ SIĘ Z WYBRANYM SALONEM

Szyby

SZYBY

Szkło XXI wieku spełnia nie tylko funkcję oświetlenia wnętrz budynków, ale przede wszystkim pozwala nam oszczędzać energię i znacząco obniżać jej zużycie. Stosowanie szkła niskoemisyjnego pozwala na znaczną oszczędność paliw opałowych, a także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, zmniejszając emisję CO2 do atmosfery. Nowoczesne szkła samoczyszczące, bezpieczne, antywłamaniowe, dźwiękochłonne czy przeciwsłoneczne z pewnością dodatkowo podnoszą komfort pracy i życia.

 Budowa pakietu szybowego

Szyby Pilkington InsulightTM to zaawansowane technicznie, jedno- lub dwukomorowe szyby zespolone. Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb, z których jedna to szyba z niewidoczną warstwą metali szlachetnych (niskoemisyjna), natomiast druga jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz.

W przestrzeni między szybami znajduje się gaz szlachetny argon, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła U. Szyby oddzielone są ramką dystansową wypełnioną higroskopijnym granulatem pochłaniającym wilgoć. Na całej długości ramki przed zespoleniem nakłada się butyl, co zapewnia szczelność zespolenia wykluczając przedostanie się pary wodnej do środka oraz ubytki gazu z wnętrza szyby. Powstałą przestrzeń pomiędzy szkłem a ramką wypełnia się specjalną masą klejową.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest stosowanie w szybach zespolonych tzw. "ciepłej ramki". Wykonywana jest najczęściej z tworzywa sztucznego lub ze stali szlachetnej (stal i tworzywo są znacznie gorszymi przewodnikami ciepła niż aluminium), wypełniona higroskopijnym granulatem, jeszcze w lepszym stopniu redukuje skraplanie się pary wodnej na szybach (opcja za dopłatą).